Re: Grieks EUSSR avontuur weldra ten einde..?
#32645
1 jaar geleden
De Europese Monetaire Unie met de euro als Europese eenheidsmunt is er gekomen als een tussenstapje op weg naar een politieke unie. Normaal zouden -vooraleer men besloot tot een monetaire unie- eerst aan alle politieke voorwaarden voor een succesvolle eenheidsmunt moeten zijn voldaan. Dat betekende echter volledig afstand doen van soevereiniteit van elke lidstaat en overbrenging van alle rechtstatelijke bevoegdheden en democratische rechten naar een federale staat Europa naar model van de Verenigde Staten van Amerika.
Daar waren de lidstaten niet toe bereid of nog niet rijp voor. Feitelijk ook een onmogelijke eis omdat de lidstaten van Europa niet bestaan uit één volk maar uit 27 landen met elk een eigen taal een eigen cultuur een eigen geschiedenis een eigen valuta en een eigen economie. Dat bij elkaar in een smeltkroes leidt tot een amalgaam en zelfs als gebitsvulling is dat al niet zonder gevaren gebleken.
Zeventien lidstaten aan de euro..allemaal eenzelfde lage rente. De verschillen in economische mogelijkheden en -zwakten werden weggepoetst. Met geleend geld kon alles worden geïmporteerd en alles gerealiseerd en onderhouden. Gevolgen zijn bekend: grote overheidsschulden. En nu is het voortbestaan van de eurozone in groot gevaar.
Geld bijprinten leidt niet tot een oplossing maar slechts tot een snelle waardevermindering van de eenheidsmunt.. de onmenselijke bezuinigingen tot het vernietigen van de economie.
Maar men heeft buiten de waard van de financiële markten gerekend. De monetaire unie die als opstapje moest dienen naar een Federaal Europa, is nu de speelbal geworden van de financiële markten. Tussen landen en markten woedt een strijd op leven en dood. Inzet van deze strijd is het voortbestaan van de euro.
Een nieuwe "perfecte storm" raast over Griekenland en Europa, over de beurzen en de soevereine schuld. Ergens in februari al las ik in de Financial Times dat de hedge funds beschikken over 8 tot 10 miljard dollar en de beleggers in die fondsen zijn bereid dit bedrag te gebruiken om te speculeren op de teloorgang van de eurozone als gevolg van de huidige schuldenlast.
Even niet vergeten dat dit "bloedbad" ons inmiddels 160 miljard euro heeft gekost met nog meer miljarden in de pijplijn. De aanval is ingezet en de kans op een domino-effect wordt nu levensgroot, want inmiddels is ook een aanval op Portugal gedaan.
De vinger wordt gewezen naar Griekenland. Ik bedoel we kijken voornamelijk naar Griekenland.
Griekenland staat op instorten..de Griekse schulden zijn rijp voor de prullenbak geworden. En hoe meer Griekenland nieuwe financiële middelen op de markt probeert te vinden, hoe strakker het land de strop om de hals van zijn overheidsfinanciën aantrekt..dat is het beleid, toch?
En hoe heldhaftiger de Grieken proberen het hoofd boven water te houden hoe dichter de verdrinkingsdood nabij komt. Dat was allemaal te voorzien, niet dan?
Maar waar Griekenland moest dienen als zondebok om een Europese politieke unie door te drukken, is het land nu de lokvogel voor speculanten van de hedge funds.
Wat ik bedoel te zeggen is: De financiële markten doen ons een vingerwijzing, gericht naar boven. Zoals altijd kijken de dwazen naar de vinger en zien ze de maan niet.
De vinger is Griekenland, een land dat op instorten staat. De maan is...de euro !!
De inzet van de strijd tussen de lidstaten en de markten is de monetaire unie.
Inmiddels is zoals al gezegd ook een offensief tegen Portugal gelanceerd. De kredietstatus van dit land is eveneens verlaagd en hetzelfde scenario als bij Griekenland begint zich af te tekenen. Portugal is het volgende slachtoffer.
Tot nog toe hebben we slechts te maken met het failliet van twee kleinere economieën van de eurozone. Maar er hangt ons een ware catastrofe boven het hoofd. Griekse tragedie, Portugese fado, gevolgd door een mediterraan drama: Spanje en Italië staan al op de zwarte lijst van de speculanten. PIGS of geen PIGS, ditmaal gaat het om de derde en vierde economie van Euroland. Van landen die als "too big to fail" (te groot om failliet te gaan) worden beschouwd, omdat ze "too big to bail out" zijn, te groot om hulp te ontvangen. Maar het is duidelijk dat er, wanneer Madrid en Rome aan de beurt zijn, over een andere wereld en een ander Europa gesproken zal worden.
Dat is de “maan” waarop de speculanten het gemunt hebben. De markten speculeren op de ondergang van de monetaire unie. En zij zijn bezig als winnaars uit de bus te komen.
En dat is waar Geert Wilders ons middels het onderzoek van het Lombard Street Research bureau voor wilde waarschuwen en uit de euro te stappen..nu het nog kan.
Wilders gaat WEER gelijk krijgen.